O przychodni

Nasza misja to:
Kompleksowe świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie przez profesjonalną kadrę.
Pacjent jest naszym przyjacielem.

Przychodnia Nowiny


Przychodnia Nowiny SPZOZ jest placówką opieki zdrowotnej. Podmiotem założycielskim Przychodni jest Gmina Nowiny.

Historia ośrodka zdrowia na terenie Gminy Nowiny zaczyna się w 1968 roku. Przez następne lata zakład stopniowo rozwijał zakres udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Na przełomie lat 1998/99, dzięki wsparciu Gminy Nowiny, dokonano poważnej rozbudowy placówki. Powstało wówczas drugie piętro, na którym zaczął działalność dział rehabilitacji oraz stworzono skrzydło pediatryczne.W 2012 roku Gmina Nowiny przekazała Przychodni ambulans do transportu sanitarnego.

W 2016 roku nastąpiła zmiana w zakresie tworzenia i archiwizowania dokumentacji medycznej. Od tamtej pory całość dokumentacji prowadzona jest w formie elektronicznej.

W listopadzie 2017 roku została otwarta poradnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dzięki czemu pomoc medyczną w Przychodni można uzyskać każdego dnia, przez całą dobę.
Certyfikaty


Świętokrzyska Nagroda Jakości
cert-iso1
cert-iso2-e1461841695900

cert_kombatanci
cert-grypa

„Szanowni Pacjenci, bardzo prosimy by zapotrzebowanie na kontynuację leków na receptę zgłaszać do Przychodni po godzinie 9.00 – telefonicznie lub osobiście. Usprawni to obsługę kolejki do rejestracji w godzinach porannych. Dziękujemy.”